NASA, 2024 yılında Apollo 11’in aya gidişini kutlamak üzere farklı konularda aktiviteler düzenliyor. Uzay ajansı bu defa insanlardan NASA Moon Tunes adlı bir çalma listesine istek şarkı göndermelerini bekliyor.

NASA, Apollo 11’in de yıl dönümü olacak bu tarihte bazı astronotlarını Ay’a yolluyor. Kurum toplam gidiş dönüşüyle beraber 6 gün sürecek olan Ay görevinde astronotların canlarının sıkılmamasını istiyor. Uzay ajansı 240.000 mil olan bu yolculuk için astronotlarının eğlenmesini amaçlıyor. Ajans bu görev dahilinde önümüzdeki beş yıl içinde Ay’a astronotları çıkarmak üzere çalışıyor. İnsanları da bu göreve dahil etmeye çalışan ajans, yeni bir çalma listesi oluşturarak sizlerden şarkı tavsiyesi bekliyor.

NASA Moon Tunes adlı çalma listesiyle astronotların canı sıkılmayacak

NASA Moon Tunes adlı çalma listesiyle astronotların canı sıkılmayacak

Bu kampanya üzerine uzay ajansından bir sözcü:”Önerinizi 3 Haziran – 28 Haziran tarihleri arasında gönderin. Bu tarihler Apollo 11 astronotlarının 50 yıl önce görevlerine son hazırlıkları yaptıkları aynı zaman dilimini oluşturuyor. Ayrıca çalma listesi 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde kaldırılacak ve NASA’nın üçüncü rock radyosu’nda, Apollo 11 lansmanından birkaç gün önce canlı olarak yayınlanacak.” açıklamasını yapıyor.

Sadece birkaç gündür açık olan çalma listesi buna rağmen büyük bir ilgi gördü. Birçok kullanıcının ‘Fly Me To The Moon’, ‘Walking On The Moon’ ve ‘Man On The Moon’ şarkılarını önerdiği belirtiliyor. Sizce öncelikle bir öneri göndermek için #NASAMoonTunes etiketiyle tweet atabilirsiniz. Bunun dışında da çalma listesine şarkı önerisi yapmak için şuradaki linke tıklayıp formu doldurabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

eight + 4 =

Pin It